Nawigacja

Aktualności

Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Korzenie totalitaryzmu” w IPN Gdańsk

Konferencja w Gdańsku okazała się sukcesem frekwencyjnym. Wzięło w niej udział 41 pedagogów, co plasuje nas na drugim miejscu w skali całego kraju.

  • W dniach 9–10 października 2020 roku w gdańskim hotelu „Scandic” odbyła się konferencja edukacyjna pt. „Korzenie totalitaryzmu”.

W gdańskim hotelu „Scandic” 9–10 października 2020 roku odbyła się konferencja edukacyjna pt. „Korzenie totalitaryzmu”. Spotkanie było częścią projektu szkoleniowego IPN dla nauczycieli, realizowanego w 2020 roku we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.   

W realizowanym w całej Polsce projekcie uczestniczyło 349 nauczycieli. Szkolenia – zarówno w formie tradycyjnej, jak i onlinowej – odbyły się w 11 ośrodkach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Warszawie i Wrocławiu. Po jego zakończeniu 216 pedagogów otrzymało Certyfikaty IPN i MEN.

Konferencja w Gdańsku okazała się sukcesem frekwencyjnym. Wzięło w niej udział 41 pedagogów, co plasuje nas na drugim miejscu w skali całego kraju.

Uczestnicy reprezentowali placówki oświatowe z 17 miejscowości (Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Puck, Tczew, Starogard Gdański, Kościerzyna, Rywałd, Wejherowo, Pobłocie, Malbork, Nowy Staw, Kłanino, Sierakowice, Pączewo, Sztum i Kwidzyn), administracyjnie należących do trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Oprócz szeregu wartościowych materiałów edukacyjnych, wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty IPN i MEN.

Specjalnie na potrzeby szkolenia Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku przygotowało publikację „Korzenie i praktyka totalitaryzmu. Wypisy źródłowe”. Można ją pobrać, do czego zachęcamy.

Niestety, ze względu na panującą sytuację epidemiczną, ceremonia wręczenia Certyfikatów, w której w ubiegłych latach uczestniczyli Naczelnik Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku oraz Pomorski Kurator Oświaty, nie mogła się odbyć. W związku z tym Certyfikaty wraz z aktualną ofertą edukacyjną IPN Gdańsk wysłaliśmy na adresy szkół. 

Tym samym projekt „Korzenie totalitaryzmu” dobiegł końca. Bardzo dziękujemy wszystkim Pedagogom za zaangażowanie i udaną współpracę w niełatwych okolicznościach, jakie przyniósł nam rok 2020.

Podsumowanie projektu wraz z okolicznościowymi wystąpieniami Prezesa IPN oraz Ministra Edukacji i Nauki można znaleźć tutaj.

do góry