Nawigacja

Aktualności

Infografika IPN Gdańsk „To miasto musi zniknąć z powierzchni ziemi. Straty osobowe i materialne” (do pobrania)

Ilu warszawiaków zginęło w czasie powstania warszawskiego, a ilu w pozostałych latach okupacji niemieckiej? Jak trwale okaleczona wyszła Warszawa z II wojny światowej?

Prezentujemy infografikę „To miasto musi zniknąć z powierzchni ziemi. Straty osobowe i materialne”, będącą drugą częścią tryptyku pt. „Zagłada Warszawy 1939–1945”, w którym staramy się przybliżyć ogrom strat biologicznych i materialnych, jakie poniosła stolica Polski w czasie II wojny światowej.

Ilu warszawiaków zginęło w czasie powstania warszawskiego, a ilu w pozostałych latach okupacji niemieckiej? Jakiego uszczerbku doznała stolica Rzeczypospolitej w majątku, zabudowie oraz infrastrukturze miejskiej? Jak trwale okaleczona wyszła z tamtej wojny? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym materiale edukacyjnym IPN.

Ostatnia część cyklu „Zagłada Warszawy 1939–1945”, pt. „Odbierzcie narodowi jego kulturę. Zniszczenia i grabież zabytków”, ukaże się w najbliższych dniach.

Opracowanie: Bartosz Januszewski, recenzja: dr Dariusz Gałaszewski, korekta językowa: dr Roksana Blech, grafika: Piotr Wiejak.

do góry