„Na pasku Stalina”. Rozmowa z dr. Danielem Czerwińskim o Dąbrowszczakach

Rozmowa ukazała się 15 maja 2018 r. w „Naszym Dzienniku”. Wywiad przeprowadził Andrzej Kulesza. Dr Daniel Czerwiński jest pracownikiem naukowym OBBH IPN w Gdańsku. W dniach 26–28 czerwca w Oddziale IPN w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa o Dąbrowszczakach (szczegóły podamy wkrótce).

Prelekcja prof. Wojciecha Skóry „Jan Żychoń i ekspozytura polskiego wywiadu wojskowego w Bydgoszczy (1930–1939)” – Bydgoszcz, 15 maja 2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Bohaterem wykładu będzie mjr Jan Żychoń, niezwykła postać związana z Bydgoszczą. Po wielu latach, w 2017 r. Żychoń, w ramach realizacji ustawy dekomunizacyjnej, został patronem jednej z bydgoskich ulic, zastępując Oskara Langego. Wstęp wolny.

„Lekcje historii w bibliotece” (cykl wykładów otwartych) – Gdańsk, wrzesień 2017 – maj 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na cykl wykładów otwartych, poświęconych najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem ważnych rocznic naszego historycznego kalendarza. Wszystkie rozpoczną się o godz. 17.30.