„Z tamtego ziarna wyrosła Solidarność”. Obchody 48. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni – 17 grudnia 2018

Prezes IPN dr Jarosław Szarek oddał hołd ofiarom komunistycznej zbrodni

„Potrzebujemy waszego głosu”. Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności – Gdańsk, 17 grudnia 2018

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenia 39 zasłużonym działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Zapomniane bohaterstwo Polaków z Powiśla, Warmii i Mazur w latach 1918-1920 – Elbląg, 14 grudnia 2018

Odbyła się konferencja o niepodległościowym ruchu polskim na Powiślu, Warmii i Mazurach. Wśród prelegentów był prof. Mirosław Golon, dyrektor IPN Gdańsk.

Dwa Grudnie – 1970, 1981 – inicjatywy IPN Gdańsk

IPN Gdańsk przygotował różnorodny i bogaty program obchodów, uroczystości, wystaw, wydarzeń plenerowych oraz audycji związanych z rocznicami Grudnia'70 i stanu wojennego.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.

O życiu i twórczości Zofii Kossak

W związku z 50. rocznicą śmierci Zofii Kossak, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk, we współpracy ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Gdańsku, prowadzi cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi na temat twórczości i działalności Zofii Kossak.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy szkoły i nauczycieli do zapoznania się z naszą bezpłatną ofertą edukacyjną. W tym roku także dodatek Moja Niepodległa.