Obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – Bydgoszcz, 13 grudnia 2018

W trakcie uroczystości odsłonięty został obelisk upamiętniający osoby pozbawione wolności w wojskowych obozach internowania. Pomnik został w całości sfinansowany przez IPN.

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – Gdańsk, 13 grudnia 2018

Przedstawiciele IPN Gdańsk wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Godność” oraz NSZZ „Solidarność”.

Stan wojenny – nieznana historia. IPN Gdańsk prezentuje unikatowe, niepublikowane wcześniej nagranie

Członkowie załogi trawlera „Regulus” skarżą się na brak kontaktu z krajem, mówią wręcz o niszczeniu wysyłanych przez nich listów, pytają o legalność wprowadzenia stanu wojennego i jego przyczyny. Co stało się później?

Akcja IPN Gdańsk – Zapal Światło Wolności

Upamiętnij ofiary stanu wojennego, pokaż, że pamiętasz, zrób zdjęcie, wygraj nagrodę.

Dwa Grudnie – 1970, 1981 – inicjatywy IPN Gdańsk

IPN Gdańsk przygotował różnorodny i bogaty program obchodów, uroczystości, wystaw, wydarzeń plenerowych oraz audycji związanych z rocznicami Grudnia'70 i stanu wojennego.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.

O życiu i twórczości Zofii Kossak

W związku z 50. rocznicą śmierci Zofii Kossak, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk, we współpracy ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Gdańsku, prowadzi cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi na temat twórczości i działalności Zofii Kossak.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy szkoły i nauczycieli do zapoznania się z naszą bezpłatną ofertą edukacyjną. W tym roku także dodatek Moja Niepodległa.