Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 49. Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim – 9 listopada 2018

Rozdaliśmy 16 tys. biało-czerwonych odblaskowych opasek! Podsumowanie pierwszego etapu akcji „Bądź widocznym patriotą”

Wspólna inicjatywa IPN Gdańsk oraz Pomorskiej Policji prowadzona była we wszystkich powiatach woj. pomorskiego.

Nowa wystawa IPN Gdańsk z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – Włocławek, Gdynia, Bydgoszcz, 7-9 listopada 2018

Wystawę „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza” przygotowali pracownicy IPN Oddział w Gdańsku oraz Delegatury IPN w Bydgoszczy.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.

O życiu i twórczości Zofii Kossak

W związku z 50. rocznicą śmierci Zofii Kossak, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk, we współpracy ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Gdańsku, prowadzi cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi na temat twórczości i działalności Zofii Kossak.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy szkoły i nauczycieli do zapoznania się z naszą bezpłatną ofertą edukacyjną. W tym roku także dodatek Moja Niepodległa.

Zapraszamy na pokazy wyjątkowego filmu „Karolewo 1939”

Konsultantami filmu byli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: prok. OKŚZpNP w Gdańsku Mieczysław Góra i dr Izabela Mazanowska. IPN jest jedną z instytucji, które przyczyniły się do powstania tej produkcji.

Akcja Niepodległość – Gdańsk, Gdynia, Gniewino, Wejherowo, wrzesień – listopad 2018

Stowarzyszenie Strzebielinek ma zaszczyt zaprosić na cykl spotkań, wykładów i wystaw zorganizowanych dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wydarzenie objął patronem honorowym Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.