Zgniłe jabłka, zepsute skrzynki i złe powietrze – najnowsza publikacja IPN Gdańsk

Czy Służba Bezpieczeństwa działała sprawnie? Czy można ją raczej uznać za typową ociężałą i niewydolną biurokrację socjalistyczną, której funkcjonariusze byli zdemoralizowani w podobnym stopniu jak cała administracja peerelowska?

Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności – Bydgoszcz, 19 listopada 2018

W sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń – Krzyży Wolności i Solidarności.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.

O życiu i twórczości Zofii Kossak

W związku z 50. rocznicą śmierci Zofii Kossak, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk, we współpracy ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Gdańsku, prowadzi cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi na temat twórczości i działalności Zofii Kossak.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy szkoły i nauczycieli do zapoznania się z naszą bezpłatną ofertą edukacyjną. W tym roku także dodatek Moja Niepodległa.

Zapraszamy na pokazy wyjątkowego filmu „Karolewo 1939”

Konsultantami filmu byli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: prok. OKŚZpNP w Gdańsku Mieczysław Góra i dr Izabela Mazanowska. IPN jest jedną z instytucji, które przyczyniły się do powstania tej produkcji.