XI Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Kobieta w izolacji w 100-lecie polskiego więziennictwa. Kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych jako jeden z aspektów resocjalizacji” – Grudziądz, 15-16 listopada 2018

W trakcie Seminarium Wykład Inaugurujący pt. „Generał profesor Elżbieta Zawacka 1909-2009. Nauczyciel, bohater konspiracji niepodległościowej, więzień polityczny okresu stalinowskiego i Kustosz Pamięci Narodowej” wygłosił prof. Mirosław Golon, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku.

Wystartowała druga edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku – 24 października 2018

Do projektu zgłosiło się pięć szkół z województwa pomorskiego.

O życiu i twórczości Zofii Kossak

W związku z 50. rocznicą śmierci Zofii Kossak, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk, we współpracy ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Gdańsku, prowadzi cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi na temat twórczości i działalności Zofii Kossak.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy szkoły i nauczycieli do zapoznania się z naszą bezpłatną ofertą edukacyjną. W tym roku także dodatek Moja Niepodległa.

Zapraszamy na pokazy wyjątkowego filmu „Karolewo 1939”

Konsultantami filmu byli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: prok. OKŚZpNP w Gdańsku Mieczysław Góra i dr Izabela Mazanowska. IPN jest jedną z instytucji, które przyczyniły się do powstania tej produkcji.