Wystawa „Zapomniani kaci Hitlera” – Toruń, 1-15 października 2018

Ekspozycja wpisuje się w zaplanowaną na 6 października uroczystość odsłonięcia Pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 roku.

Zapraszamy na pokazy wyjątkowego filmu „Karolewo 1939”

Konsultantami filmu byli pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej: prok. OKŚZpNP w Gdańsku Mieczysław Góra i dr Izabela Mazanowska. IPN jest jedną z instytucji, które przyczyniły się do powstania tej produkcji.

Wrócił do ukochanej Ojczyzny. Uroczysty państwowy pogrzeb admirała Józefa Unruga – Hel-Gdynia, 1–2 października 2018

Zakończyły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe bohaterskiego dowódcy Obrony Wybrzeża 1939 roku. Komitet organizacyjny współtworzył Instytut Pamięci Narodowej.

II edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” w roku szkolnym 2018/2019 w Oddziale IPN w Gdańsku (zgłoszenia do 1 października 2018)

Projekt, do którego zapraszamy uczniów klasy 8 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z ich opiekunami – nauczycielami, poświęcony jest tematyce poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimu totalitarnego.

X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (relacja) – Gdynia, 29 września – 2 października 2018

Nagrodę Złoty Opornik – za najlepszy film festiwalu – otrzymała Maria Dłużewska za opowieść o małżeństwie państwa Kelusów, Dorota Kania została uhonorowana Nagrodą im. Janusza Krupskiego za film „Ryngraf”.

Jubileuszowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci – Gdynia, 29 września – 2 października 2018

Partnerem Festiwalu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Akcja Niepodległość – Gdańsk, Gdynia, Gniewino, Wejherowo, wrzesień – listopad 2018

Stowarzyszenie Strzebielinek ma zaszczyt zaprosić na cykl spotkań, wykładów i wystaw zorganizowanych dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wydarzenie objął patronem honorowym Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.