Nawigacja

Aktualności

Wyniki eliminacji wojewódzkich do konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – Gdańsk, 11 marca 2019

W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W siedzibie IPN Gdańsk 8 i 11 marca odbyły się eliminacje wojewódzkie do konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. 

– Konkurs wyróżnia perspektywa kobieca w ujęciu wojny. Prezentowane utwory ukazują oblicze wojny, które zazwyczaj pomijane jest przed popkulturępełne codzienności i emocjonalności ludzkiej. Teksty zawierają dużą skalę różnych emocji i nastrojów, co odzwierciedlały interpretacje przygotowane przez młodych ludzi pod okiem nauczycieli. Poziom był naprawdę wysoki – podkreśla dr Artur Nowaczewski, polski poeta i krytyk literacki, członek jury. 

W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Po burzliwych obradach komisji konkursowej do Rudy Śląskiej pojadą reprezentanci z następujących szkół:

  • Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
  • XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
  • XV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  • Zespół Szkół Lubawa

Gratulujemy!

do góry