Nawigacja

Aktualności

Wręczenie certyfikatów i zaświadczeń IPN i MEN – Bydgoszcz, 12 października 2018

Uroczystość wpisująca się w Dzień Edukacji Narodowej, stanowiła podsumowanie pierwszej części cyklu szkoleniowego dla nauczycieli „O niepodległość i granice”.

12 października br, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się uroczysty finał szkoleń Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla nauczycieli pt.: „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918”, będący pierwszą częścią dwuletniego cyklu szkoleń „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

W trakcie uroczystości obecni nauczyciele otrzymali certyfikaty MEN i IPN. Certyfikaty oraz wydawnictwa edukacyjne wręczyli obecnym Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz prof. Mirosław Golon, Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku.

Dyrektor wygłosił wykład okolicznościowy dotyczący wątków niepodległościowych w okresie 1918-1920 oraz w czasie II wojny światowej. Część prelekcji poświęcona była także Zbrodni Pomorskiej 1939. 

W szkoleniach MEN i IPN w roku szkolnym 2018/2019 w województwie kujawsko-pomorskim uczestniczyło łącznie 60 osób. 29 nauczycieli, którzy uczestniczyli w seminariach, przeprowadzili odpowiednią liczbę zajęć (lub innych form aktywności) oraz złożyli stosowną dokumentację, otrzymali certyfikaty sygnowane przez Minister Edukacji Narodowej oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. 31 osób, które wzięły udział w seminariach otrzymały zaświadczenia sygnowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku.

do góry