Nawigacja

Aktualności

Poszukujemy świadków zbrodni wołyńsko-małopolskiej

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku w ramach projektu notacji i działalności edukacyjnej, poszukuje świadków zbrodni dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w czasie II wojny światowej.

Wszyscy, którzy zdecydują się opowiedzieć o tych wydarzeniach, proszeni są o kontakt z IPN Gdańsk. Zapraszamy świadków do siedziby Instytutu na alei Grunwaldzkiej 216 lub prosimy o kontakt telefoniczny: 58 669 40 24. Możecie Państwo także wysyłać maile na adres: katarzyna.underwood@ipn.gov.pl.

Projekt notacji, czyli archiwum historii mówionej, ma na celu gromadzenie jak największej liczby relacji świadków wydarzeń minionych lat – więźniów obozów koncentracyjnych, świadków masowych zbrodni na Polakach w czasie II wojny światowej, działaczy podziemia niepodległościowego po 1945 r., opozycjonistów, członków Solidarności i wielu innych. Relacje stanowią niezwykle cenne źródło historyczne. W niektórych przypadkach pomagają w odnalezieniu historykom miejsc masowych zbrodni na Polakach, o których nie ma śladu w dokumentach.

do góry