Nawigacja

Aktualności

Podziękowania od organizatorów Biegu Pamięci „Tropem wyklętych Maks i Aldona” – Choczewo, 14 lipca 2018

Partnerem biegu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku otrzymał podziękowanie od Stowarzyszenia im. kpt. Antoniego Rymszy ps. Maks „za okazane wsparcie, przekazane nagrody oraz obecność podczas Biegu Pamięci Tropem Wyklętych Maks i Aldona w Choczewie”. Stowarzyszenie dziękuje również za udostępnienie wystawy na banerach „V. Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”.

Fotorelacja z wydarzenia: 

Zapowiedź biegu: 

Już po raz trzeci w Choczewie 14 lipca odbędzie się Bieg Pamięci „Tropem wyklętych Maks i Aldona” w 24. rocznicę śmierci kpt. Antoniego Rymszy ps. „Maks”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na obiektach sportowych przy ul. Kusocińskiego 7.  

W programie: Bieg Główny (dystans 4350 m), Bieg Młodego Wilka do lat 6-ciu (100 m), konkursy sprawnościowe, koncert patriotyczny Andrzeja Kołakowskiego oraz występ rapera Tadeusza Polkowskiego („Tadek Firma Solo”).

Dodatkowo: pokazy zręcznościowe, sztuki walki, pojazdy militarne, grupy rekonstrukcji historycznej. Całość zakończy się o 21.00 pokazem ognia.

Patronem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Na bieg zaprasza Stowarzyszenie im. Kpt. Antoniego Rymszy ps. „Maks”.

Szczegółowy program wydarzenia poniżej w załączniku: 

do góry