Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli „Polski czyn niepodległościowy 1908–1918” – Gdańsk, 27 kwietnia 2018

W Sali Edukacyjno-Konferencyjnej im. gen. A. E. Fieldorfa „Nila”, mieszczącej się w gmachu IPN w Gdańsku, odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym seminarium dla nauczycieli pt. „Na stos rzuciliśmy... Polski czyn niepodległościowy 1908–1918”.

Zagadnienia merytoryczne, w tym najnowsze ustalenia badawcze, zaprezentował prof. dr hab. Mariusz Wołos (Instytut Historii PAN, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie). Zajęcia warsztatowe z wybranymi źródłami historycznymi poprowadziła Katarzyna Underwood z pionu edukacyjnego IPN Gdańsk. Spotkanie moderował Bartosz Januszewski (IPN Gdańsk).

W szkoleniu wzięło udział 25 pedagogów reprezentujących placówki oświatowe z Gdańska, Gdyni, Pszczółek, Kielna, Leźna, Redy, Elbląga i Redzikowa. Po raz kolejny pojawili się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdańsku, którzy uczestniczyli w spotkaniu w charakterze wolnych słuchaczy. 

Szkoleniem tym zakończyła się pierwsza część dwuletniego kursu szkoleniowego dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych pt. Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej (w roku szk. 2017/2018 odbyły się 4 szkolenia obejmujące lata 1768-1918).

Dziękując Państwu za dotychczasowe uczestnictwo, już teraz zapraszamy na kolejne cztery seminaria w roku szk. 2018/2019, których tematyka będzie dotyczyć budowy podstaw państwa w latach 1918–1923. Cykl seminaryjny został przygotowany przez IPN, a patronat nad projektem objęło MEN.

do góry