Nawigacja

Aktualności

Rocznicowy spacer historyczny „Śladami Maja '88 w Gdańsku” – Gdańsk, 17 maja 2018 [zmiana terminu spaceru]

W imieniu Pomorskiego Historycznego Klubu Turystycznego „Szlakami Pamięci” (działającego w ramach gdańskiego Oddziału IPN) serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na rocznicowy spacer historyczny „Śladami Maja '88 w Gdańsku”.

Strajk majowy w Gdańsku odegrał ważną rolę w polskiej drodze do wolności. Było to pierwsze, tak duże i zorganizowane wystąpienie patriotyczne od czasu stanu wojennego. O przebiegu obywatelskiego protestu sprzed trzydziestu lat oraz reakcji władz komunistycznych opowiemy podczas spaceru historycznego „Śladami Maja ‘88 w Gdańsku”.

Spacer historyczny to atrakcyjna forma edukacyjna, która łączy przekaz historyczny z konkretnymi miejscami i ludźmi. Spacer majowy będzie także wyjątkową okazją do spotkań z uczestnikami wydarzeń i Stocznią – jednym z najważniejszych miejsc polskiej historii współczesnej.

Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają egzemplarz specjalnie przygotowanej na tę okazję jednodniówki – gazety zawierającej materiały archiwalne i opierający się na najnowszych ustaleniach komentarz historyczny.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: bartosz.januszewski@ipn.gov.pl do dnia 8 maja 2018 r. (do godz. 16.00).

Początek spaceru: 17 maja 2018 r. (środa), godz. 10.30 [Uwaga: termin spaceru został zmieniony z 9 na 17 maja]
Start: Plac Solidarności, zakończenie: bazylika św. Brygidy.

Czas trwania: ok. 120 minut.

do góry