Nawigacja

Aktualności

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

Spacer historyczny „Śladami Marca '68 w Gdańsku” – 12, 17 marca 2018

W imieniu Pomorskiego Historycznego Klubu Turystycznego „Szlakami Pamięci” (działającego w ramach gdańskiego Oddziału IPN) serdecznie zapraszamy na rocznicowy spacer historyczny „Śladami Marca '68 w Gdańsku”.

  • Masówka w jednym z gdańskich zakładów pracy (marzec 1968 r.)

W świadomości zbiorowej tzw. wydarzenia marcowe w Polsce, których 50. rocznicę obchodzić będziemy w najbliższych dniach, kojarzą się głównie z Warszawą. Tymczasem to właśnie w Gdańsku miała miejsce największa manifestacja studencka. O przebiegu obywatelskiego protestu sprzed pół wieku oraz reakcji władz komunistycznych opowiemy podczas spaceru historycznego „Śladami Marca ‘68 w Gdańsku”.

Spacer historyczny to atrakcyjna forma edukacyjna, która łączy przekaz historyczny z konkretnymi miejscami i ludźmi. Autorami koncepcji spaceru i przewodnikami są dr Liliana Kalita (Uniwersytet Gdański) oraz Marek Baran, od lat z powodzeniem realizujący projekt spacerów filmowych po Trójmieście. W Gdańsku miała miejsce największa manifestacja studencka. O przebiegu obywatelskiego protestu sprzed pół wieku oraz reakcji władz komunistycznych opowiemy podczas spaceru historycznego „Śladami Marca ‘68 w Gdańsku”.

Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają egzemplarz specjalnie przygotowanej na tę okazję jednodniówki – gazety zawierającej materiały archiwalne i opierający się na najnowszych ustaleniach komentarz historyczny.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!


Przygotowaliśmy dwie edycje spaceru: dla uczniów szkół ponadpostawowych oraz spacer otwartyStart: ul. Sobieskiego 13, zakończenie: Park Kuźniczki.

Spacer dla uczniów odbędzie się 12 marca 2018 roku (w poniedziałek), od godz. 10.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 8 marca 2018 roku do godziny 16.00.

Spacer otwarty odbędzie się 17 marca 2018 roku (w sobotę), od godz. 12.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca do godziny 16.00

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: bartosz.januszewski@ipn.gov.pl

Tutaj zaczynamy spacer:

do góry