Nawigacja

Aktualności

Warsztaty „Policjanci w służbie historii” – Bydgoszcz, 9 lutego 2018

W Bydgoszczy odbyły się warsztaty „Policjanci w służbie historii”. Przeprowadziły je Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

W szkoleniu, które miało miejsce w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy. wzięło udział piętnaście drużyn z całego województwa. W czasie spotkania głos zabrali: naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy Edyta Cisewska, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, zastępca komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Przemysław Mielczarek, prezes Rodzin Katyńskich w Bydgoszczy Marian Adamczyk i wiceprezes Magdalena Wolska, a także pracownicy Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji – Robert Horosz oraz sierż. szt. Rafał Wojdon.

Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z wystawą udostępnioną przez Biuro Historii i Tradycji KGP „Funkcjonariusze Policji Państwowej – Cichociemni Żołnierze AK”. Zebrani goście wysłuchali prelekcji dotyczącej historii munduru Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, upamiętnieniu funkcjonariuszy Policji zamordowanych w 1940 r. przez Sowietów oraz policjantów - cichociemnych, a także uczestniczyli w warsztatach praktycznych traktujących o historii mówionej.

Fot.: Szymon Tworowski (KWP w Bydgoszczy).

 

Relacje prasowe:

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem TVP3 Bydgoszcz:

https://bydgoszcz.tvp.pl/35954693/mlodziez-duzo-wie-o-historii-policji

oraz Radia PiK:

http://www.radiopik.pl/2,65726,lekcja-historii-i-wiedzy-o-spoleczenstwie-w-jedn&s=2&si=2&sp=2

do góry