Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy IPN „Polska Walcząca” – Londyn, 10 lutego 2018

10 lutego 2018 roku w siedzibie POSK w Londynie odbyło się spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Wykład na temat Polskiego Państwa Podziemnego wygłosił Krzysztof Drażba (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej). Jednocześnie zaprezentowana została wystawa IPN pt. „Polska Walcząca”. Ekspozycja ukazuje fenomen powstania i działania Polskiego Państwa Podziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Pomorza. Wystawę uzupełnia aneks zawierający sylwetki przywódców i bohaterów polskiego podziemia, jak choćby generała Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” czy podpułkownika Łukasza Cieplińskiego „Pługa”. 

W Polskiej Szkole Sobotniej im. św. Królowej Jadwigi w Forest Gate-Ilford odbyły się także zajęcia edukacyjne o misiu Wojtku, które poprowadziła dr Barbara Męczykowska z gdańskiego oddziału IPN.

Wydarzenie zorganizowała Polska Wspólnota w Wielkiej Brytanii. Wystawa (dostępna w wersji polsko-angielskiej) udostępniania będzie po 10 lutego br. placówkom polonijnym i szkołom. Kontakt: Sylwia Kosiec, tel. 0787942592.

Fot. Marcin Libera.

do góry