Nawigacja

Aktualności

VI edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku – 4 marca 2018

Zapraszamy do udziału w VI edycji Biegu Tropem Wilczym w Gdańsku dedykowanego pamięci Żołnierzy Wyklętych. To jeden z największych Biegów Pamięci w Polsce.

Cel wydarzenia

Celem wydarzenia jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych – polskich partyzantów, którzy po zakończeniu II wojny światowej, do 1963 roku walczyli na terenie Polski z sowiecką okupacją.

 

Trasa i program wydarzenia

Zaplanowano trzy trasy na odległość:

  • 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”),
  • 5000 metrów (1 pętla),
  • 10000 metrów (2 pętle).

Na dystansie 5 i 10 km obowiązuje limit czasowy. Bieg przebiega na terenie Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku-Zaspie.

 

Kiedy biegniemy?

Rozpoczynamy 4 marca 2018 roku (w niedzielę), o godzinie 7.30, a kończymy o 12.30. Biuro Zawodów otwarte jest tego dnia od godz. 7.30 do 9.20. Bieg Honorowy na dystansie 1963 metry rozpoczyna się o godz. 9.20, a pozostałe od godz. 10.00.

 

Kto może wziąć udział w biegu?

Do biegu mogą przystąpić osoby pełnoletnie oraz małoletnie po uprzednim przedstawieniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

 

Zapisy

  • Limit miejsc wynosi 450 osób,
  • Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie www.koliber.org/bieg do 2 marca 2018 r.,
  • 4 marca 2018 r. zgłoszenia będą przyjmowane tylko i wyłącznie w Biurze Zawodów (jeśli limit miejsc nie zostanie wykorzystany wcześniej).

Uczestników wydarzenia obowiązuje wpisowe.

 

Regulamin

To ważne! Prosimy o zapoznanie się regulaminem dostępnym na stronie internetowej organizatora. Są tam również podane szczegółowe informacje o wydarzeniu.

 

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia są: KoLiber Trójmiasto i Stowarzyszenie KoLiber. Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg PomorskiNiezależne Zrzeszenie Studentów Uniwerstytetu Gdańskiego. Patronat medialny: Gdańsk Strefa Prestiżu i Radio Gdańsk.

Bieg objęty został patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, a także przez Muzeum II Wojny Światowej.

 

Kontakt organizacyjny

Prosimy o kontakt na tel. kom.: 572 214 274 lub e-mail: biegtropemgdansk@gmail.com. Bieżące informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie Facebook organizatora.

Dalsze informacje o Biegach Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych dostępne są na stronie: http://tropemwilczym.pl/

do góry