Nawigacja

Aktualności

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

Wykład dr. Girzyńskiego w ramach cyklu „Akademia Niepodległości" - Działdowo, 17 stycznia 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość”, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego oraz burmistrz Działdowa serdecznie zapraszają na wykład dr Girzyńskiego (UMK w Toruniu) w ramach cyklu „Akademia Niepodległości" .

Wykład odbędzie się 17 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w auli Publicznego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie, ul. Polna 11 A.

Program spotkania:

11.00 - wykład dr. Zbigniewa Girzyńskiego (Uniwerystet Mikołaja Kopernika w Toruniu) „Józef Piłsudski - Rodzina, Dzieciństwo, Młodość".

"Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 roku, a obliczonyna cztery lata (do połowy 1921) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią - w formie popularnych wykładów -zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wnoszenie jej państwowego gmachu i wykuwania granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

do góry