Nawigacja

Aktualności

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

Przystanek Historia w Nowym Jorku – 19–24 października 2017

Od 19 do 24 października br. w ramach Przystanku Historia IPN w Nowym Jorku już po raz drugi odbędą się spotkania i zajęcia edukacyjne: wykłady połączone z prezentacją materiałów archiwalnych, zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla nauczycieli.

Ważnym elementem kolejnej edycji Przystanku Historia będzie również wernisaż wystawy Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności, poświęconej bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Właśnie życie, kapłaństwo i śmierć błogosławionego kapłana będą głównym tematem wykładów oraz prezentacji materiałów archiwalnych, które przeprowadzone zostaną w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, Instytucie Piłsudskiego oraz Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Młodzież z Trenton i Clark weźmie udział w zajęciach warsztatowych poświęconych najnowszej historii polski koncentrujących się wokół produkcji IPN – filmu „Niezwyciężeni”. Dzieci będą miały z kolei okazję uczestniczyć w zajęciach o polskich symbolach narodowych z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych opracowanych w ramach projektu „Historia w kolorach”.

Warsztaty metodologiczne dla nauczycieli będą składać się z następujących modułów: Infografika w nauczaniu historii Polski, Polskie Symbole Narodowe (szkolenie dotyczące kształcenia patriotycznego na I etapie edukacji) oraz prezentacji materiałów edukacyjnych do najnowszego filmu IPN – „Niezwyciężeni”.

Zajęcia będą prowadzone przez pracowników pionu edukacyjnego i archiwalnego IPN: dr Katarzynę Maniewską (Biuro Edukacji Narodowej IPN) oraz dr. Franciszka Dąbrowskiego i Krzysztofa Wojdę (Archiwum IPN).

Współorganizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Pamięć.

do góry