Nawigacja

Aktualności

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej – Gdańsk, 19 października 2017

19 października odbędzie się I etap (wojewódzki) II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Celem Festiwalu jest:

  • promocja i upowszechnienie piosenek i pieśni patriotycznych,
  • budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu wśród uczestników Festiwalu w oparciu o muzyczną formę artystyczną,
  • poszukiwanie, archiwizowanie i przywracanie zapomnianych lub rzadkich pieśni patriotycznych i partyzanckich.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologiczne z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych.

Festiwal przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. Mogą wziąć w nim udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. 

Festiwal składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Eliminacje ogólnopolskie zakończą się Koncertem Galowym w Krakowie w dniach 10-12 listopada br.

Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest Stowarzyszenie Passionart, a współorganizatorem w I etapie na terenie województwa pomorskiego jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Koordynatorem z ramienia IPN jest dr Barbara Męczykowska.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 19 października br. w Domu Harcerza Gdańsku. Więcej informacji o Festiwalu dostępnych jest na stronie: piosenkaniezlomna.pl.

do góry