Nawigacja

Aktualności

Gala Bohaterów. Finałowy koncert zespołu Alla Vienna – Gdańsk, 17 września 2017

Gala Bohaterów to koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej zespołu Alla Vienna dedykowany zasłużonym Polakom. To również nazwa projektu, którego celem jest odkrywanie zasłużonych dla naszej Ojczyzny i świata Polaków.

Kierując się pragnieniem odkrywania zasłużonych dla naszej Ojczyzny i świata Polaków Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa postanowiło zainicjować nowe wydarzenie w kalendarzu Trójmiasta, czyli Galę Bohaterów17 września 2017 r. rozpocznie się jej pierwsza edycja. Tego dnia w Gdańsku, w Filharmonii Bałtyckiej, odbędzie się uroczysta gala, którą uświetni koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Alla Vienna.

 

FILHARMONIA BAŁTYCKA (OŁOWIANKA 1) W GDAŃSKU
17 września 2017 r. (niedziela), godz. 16.30
Wstęp: bezpłatny 
(obowiązują zapisy przez stronę internetową organizatora)

 

PROGRAM

 • Uroczyste otwarcie i powitanie (słowo JE Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego)
 • Koncert symfoniczny Zespołu Alla Vienna
 • Prezentacja Bohaterów Gali Roku 2017 
 • Aukcja ze zbiórką na cele Funduszu Stypendialnego Towarzystwa Edukacyjnego „Lokomotywa”
 • Uroczyste zakończnie: bankiet łączący środowiska

 

O WYKONAWCY

Alla Vienna to zespół liczący siedemnastu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Jego repertuar budowany jest wokół muzyki wiedeńskiej, sukcesywnie powiększając program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. W tegorocznym repertuarze Gali Bohaterów królować będzie polska muzyka filmowa (na pewno nie zabraknie utworów Wojciecha Kilara).

Walc z filmu „Ziemia Obiecana” w wykonaniu Alla Vienna

 

IDEA GALI

Jesteśmy dumni z naszego kraju i jego historii, jesteśmy też dumni z naszych wybitnych rodaków, którzy swoim życiem, pracą i wyborami zasłużyli się dla Polski i świata. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć nowe wydarzenie, którego celem będzie odkrywanie naszej historii, krzewienie postaw patriotycznych oraz wskazywanie autorytetów, godnych naśladowania. Pragniemy co roku spotykać się, łącząc różne środowiska i mówić o polskich bohaterach w kategoriach: dla Polski i świata, dla nauki, dla społeczeństwa i dla rodziny.

 

BOHATEROWIE

W ramach corocznej Gali Bohaterów, wyłonimy tych, o których nie możemy zapomnieć, w czterech kategoriach:

 • Danuta Siedzikówna „Inka” – bohater dla Polski i świata
 • Prof. Jan Czochralski – bohater dla nauki
 • Gen. Mariusz Zaruski – bohater dla społeczeństwa
 • Prof. Włodzimierz Fijałkowski – bohater dla rodziny

17 września 2017 r. w pięknej scenerii Filharmonii Bałtyckiej zobaczycie Państwo wymowną opowieść o każdym z Nich. Będą unikatowe w wykonaniu – krótkie filmy. O każdym z Bohaterów kilka słów opowiedzą także Goście specjalni. Zaprosiliśmy też rodziny niektórych z Bohaterów. To będzie piękny czas spotkania z naszą – godną chwały – historią.

 

PRZEDSIĘWZIĘCIA EDUKACYJNE

W ramach pierwszej edycji Gali Bohaterów Towarzystwo Edukacyjne „Lokomotywa” zorganizowało cykl wydarzeń społeczno-informacyjnych poświęconych Bohaterom. W jego ramach odbyły się lub odbędą:

 • 9 i 14 czerwca 2017 – cykl lekcji tematycznych nt. Żołnierzy Niezłomnych dla uczniów Szkoły Podstawowej Lokomotywa – prowadzący: IPN Oddział w Gdańsku
 • 9 września 2017 – tematyczna gra miejska dla mieszkańców Trójmiasta – prowadzący: IPN Oddział w Gdańsku we współpracy z TE Lokomotywa
 • 23 września –  rejs statkiem „Generał Zaruski” – prowadzący: TE Lokomotywa i Gdański Ośrodek Sportu (przy współpracy z radiem i lokalną prasą)
 • wrzesień – konkursy otwarte dla mieszkańców Trójmiasta, w których do wygrania będą nagrody od naszych Partnerów i Sponsorów
 • październik/listopad wykład otwarty na temat pracy i dorobku prof. Jana Czochralskiego

KONTAKT DLA MEDIÓW

Renata Mroczkowska (członek Zarządu TE Lokomotywa), e-mail: Renata.Mroczkowska@lokomotywa.edu.pl, tel. 602 853 494.
Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: galabohaterow.pl

 

O ORGANIZATORZE

Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa prowadzi niezarobkową działalność pożytku publicznego w zakresie oświaty, wychowania, kultury, sportu i turystyki na rzecz lokalnej – trójmiejskiej społeczności. Od 2009 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Nasze działania koncentrują się wokół RODZINY. Wychodząc z założenia, że silna rodzina, oparta na fundamencie edukacji na najwyższym poziomie (dzieci, rodziców i nauczycieli), wiary i patriotyzmu – jest podstawą silnego społeczeństwa – działamy w następujących obszarach: edukacja szkolna i przedszkolna, edukacja nauczycieli i rodziców, działalność kulturalna, społeczna i charytatywna, a także fundusz stypendialny. Prezesem TE Lokomotywa jest Jakub Gorski.

Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa
ul. Obrońców Westerplatte 17/1
81-706 Sopot
lokomotywa.edu.pl


ORGANIZATOR:

 • Towarzysztwo Edukacyjne Lokomotywa

 

PATRONAT HONOROWY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

PARTNERZY:

 

MECENAS GALI:

 

SPONSORZY:

do góry