Nawigacja

Aktualności

II Bieg Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona” – Choczewo, 23 lipca 2016

W Choczewie na Stadionie XXX-lecia PRL odbyła się II edycja Biegu Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona”.

W położonym w powiecie wejherowskim Choczewie odbył się II Bieg Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona”. Organizatorem tego patriotycznego wydarzenia był lokalny animator historyczny Wiesław Bobkowski. Jego celem jest przywrócenie pamięci Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Patroni biegu – Antoni „Maks” i Aldona Rymsza – byli małżeństwem partyzantów służących w V Wileńskiej Brygadzie AK.

W Biegu wziął udział reprezentant IPN Michał Przysiecki, który zajął ostatecznie czwarte miejsce. W programie znalazły się także występy muzyczne Andrzeja Kołakowskiego i zespołu „Forteca”. Oddział IPN w Gdańsku przygotował punkt z okolicznościowymi drukami patriotycznymi.

Na wydarzenie zaprosili: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Nadleśnictwo Choczewo, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, Wójt Gminy Choczewo Wiesław Gębka. Organizatorem Biegu było Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy ps. „Maks”. Pełna lista patronów i organizatorów dostępna jest na stronie Facebook wydarzenia.

do góry