Nawigacja

Aktualności

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

II Bieg Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona” – Choczewo, 23 lipca 2016

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na II edycję Biegu Pamięci Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona”.

Wydarzenie odbędzie się w Choczewie, położonym wśród malowniczych lasów niedalego Zatoki Puckiej. Organizatorzy zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji, wśród których wymienić można występy muzyczne Andrzeja Kołakowskiego i zespołu „Forteca”. Dla młodzieży dostępne będą  gry i zabawy sportowe, a dla wszystkich stoiska militarne i z lokalną kuchnią. Gdański Oddział IPN przygotuje dla naszych gości punkt z okolicznościowymi drukami patriotycznymi. 

Głównym punktem wydarzenia jest II Bieg Tropem Wyklętych „Maks” i „Aldona”. Jego inicjatorem jest lokalny działacz społeczny Wiesław Bobkowski. Zawodnicy ścigać będą się w kilku grupach wiekowych na różnym dystansie. Nagrodą w biegu głównym na dystansie 2700 m. jest Puchar dyrektora gdańskiego Oddziału IPN. 

Patroni biegu – Antoni „Maks” i Aldona Rymsza – byli małżeństwem partyzantów służących w V Wileńskiej Brygadzie AK. Po wojnie byli represjonowani przez aparat bezpieczeństwa.  Związani byli z Choczewem.

Na wydarzenie zapraszają: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Nadleśnictwo Choczewo, Starostwo Powiatu Wejherowskiego, Wójt Gminy Choczewo Wiesław Gębka. Organizatorem Biegu jest Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy ps. „Maks”. Pełna lista patronów i organizatorów dostępna jest na stronie Facebook wydarzenia.


Gminne Obiekty Sportowe w Choczewie (ul. Kusocińskiego 7)
23 lipca 2017 (niedziela), godz. 15.00–20.30 (start biegu głównego o 15.30)

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry