Nawigacja

Aktualności

Bydgoski Festiwal Nauki – 24–27 maja 2017

W dniach 24–27 maja na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbył się Bydgoski Festiwal Nauki.

W Bydgoskim Festiwalu Nauki wzięli udział pracownicy Biura Edukacji Narodowej oraz Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. Przygotowaliśmy prelekcje dotyczące poszukiwania i identyfikacji bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego. Towarzyszył im wernisaż wystawy IPN pt. „Milcząc, wołają”. Uczestnicy Festiwalu mieli także możliwość zapoznać się z kolejną wystawą IPN pt. „Polska walcząca”.

***

Wystawa „Milcząc, wołają” poświęcona jest poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej i Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012–2014. Wystawa „Polska Walcząca" przypomina o Polskim Państwie Podziemnym, zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie i opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − Niemcom i Sowietom. 

do góry