Nawigacja

Aktualności

Konkurs wiedzy „Wojna polsko-jaruzelska. 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce” – Gdańsk, 16 grudnia 2016 (finał)

16 grudnia br. w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbył się finał konkursu wiedzy „Wojna polsko-jaruzelska. 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce”. Wzięli w nim udział uczniowie z 17 szkół z terenu województwa pomorskiego.

FINALIŚCI:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Karola Wojtyły w Lęborku
  2. Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie
  3. X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej

W finale konkursu uczniowe zmierzyli się z zadaniami testowymi i opisowymi o historii stanu wojennego. Wysoki i wyrównany poziom konkursu sprawił, że konieczna była dodatkowa dogrywka. Konkurs oceniali pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku (Artur Chomicz i Agnieszka Wszałek) oraz Oddziałowego Biura Badań Historycznych (dr Daniel Czerwiński). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

W FINALE ZMIERZYLI SIĘ REPREZENTANCI SZKÓŁ:

XIV LO w Gdyni

  1. Bogumiła Badziąg – XIV LO Gdynia
  2. Julia Kwidzyńska – XIV LO Gdynia
  3. Maria Obiegły – XIV LO Gdynia

Technikum TEB Edukacja

  1. Wnuk-Lipińska Aneta
  2. Skowrońska Małgorzata
  3. Szmidt Michał

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworu Gdańskim

  1. Roksana Jarska
  2. Sandra Karpińska
  3. Aleksandra Frąckiewicz

Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni

  1. Igor Tatara
  2. Daniel Cieślak
  3. Jakub Ostanówko

I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie

  1. Monika Węsierska 
  2. Weronika Perczak
  3. Adam Pepliński

X LO w Gdyni

  1. Krzysztof Lauer
  2. Marcin Kurczyńswki
  3. Albert Kościelak

Zespół Szkół w Redzie

  1. Marek Talaga
  2. Wojciech Wojciechowski
  3. Bartłomiej Grzybowski

I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie im. Curie – Skłodowskiej

  1. Julia Olejnik
  2. Kacper Długokęcki
  3. Kamil Neubert

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie

  1. Andrzej Osowski
  2. Marek Łukasik
  3. Marlena Piankowska

I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

  1. Piepiórka Mateusz 
  2. Dębski Filip
  3. Kucharski Maciej

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Bytowa

  1. Michał-świątek Brzeziński
  2.  Jakub Gostomski

Zespół Szkół Morskich w Gdańsku

  1. Kaczmarczyk Mateusz
  2. Pikul Maciej
  3. Guzmann Kacper

Zespół Szkół Łączności w Gdańsku

  1. Jacek Kowalczyk
  2. Bartosz Biniek
  3. Piotr Szeszkowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku

  1. Oliwia Nastały
  2. Magdalena Gruchała
  3. Klaudia Drywa

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie

  1. Barbara Wędrychowska
  2. Bartosz Mielniczek
  3. Maciej Krupa

Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie

  1. Mikołaj Chraca
  2. Roman Kaniecki
  3. Jadwiga Kuśmierz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

  1. Marcin Andrzejczak 
  2. Bartosz Konieczny 
  3. Aleksander Twardzik
do góry