Nawigacja

Aktualności

W siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku odbyło się kolejne seminarium szkoleniowe dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Stan wojenny. Spojrzenie po 35 latach”.

  • Pacyfikacja strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina – oddziały milicji i wojska  przy staranowanej bramie nr 2, 16 grudnia 1981 roku (ze zbiorów IPN)
    Pacyfikacja strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina – oddziały milicji i wojska przy staranowanej bramie nr 2, 16 grudnia 1981 roku (ze zbiorów IPN)

Seminarium rozpoczęło się od wykładu dr. Karola Nawrockiego (OBEN IPN Gdańsk) pt. Stan wojenny – geneza, represje, reakcje. Następnie odbył się panel dyskusyjny, w którym wzięli udział Arkadiusz Kazański (OBEN IPN Gdańsk) i dr Karol Nawrocki. Po krótkiej przerwie miały miejsce zajęcia warsztatowe pt. Stan wojenny w województwie gdańskim prowadzone przez Arkadiusza Kazańskiego. Materiały edukacyjne zaprezentował Bartosz Januszewski, który poprowadził również pierwszą część spotkania.

W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu nauczycieli. Do ich dyspozycji była wystawa Antoni Browarczyk. Pierwsza ofiara stanu wojennego w Gdańsku przygotowana przez pion edukacyjny IPN w Gdańsku. Uczestnicy seminarium otrzymali także bezpłatne materiały edukacyjne.

Po raz pierwszy, dzięki udziałowi TVP3 w Gdańsku, spotkanie było stremingowane w Internecie. Jego organizatorem był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

 

Powiązane wiadomości

do góry