Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji w Radiu PiK o propagandzie radiowej na Pomorzu i Kujawach (początek – wrzesień 2016)

Autorami audycji są Ewa Dąbrowska i Marek Rzepa, dziennikarze Radia PiK. Cykl ukazuje się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Zapraszamy na cykl audycji poświęconych propagandzie radiowej na Pomorzu i Kujawach, które powstają w związku z promocją książki autorstwa Marka Rzepy Propaganda radiowa na Pomorzu i Kujawach. Rozgłośnia Polskiego Radia w Bydgoszczy w systemie indoktrynacji społeczeństwa w latach 1945-1956 (wydanej w 2015 r. przez gdański oddział IPN).

Kiedy i w jakim celu stworzono propagandę komunistyczną? Kto odpowiedzialny jest za manipulację nastrojami społecznymi przed II wojną światową? Na czym polegała późniejsza indoktrynacja społeczeństwa i wychowanie człowieka nowego typu? Zagadnienia poruszane w kolejnych częściach cyklu dotyczącego propagandy komunistycznej składają się na dokument radiowy, powstający w Polskim Radiu PiK m.in. w oparciu o materiały Instytutu Pamięci Narodowej, Polskiego Radia, oraz Archiwum Państwowego.

Pierwsza audycja pt. O propagandzie w mediach - Propaganda przed i po II wojnie światowej została wyemitowana 7 września 2016 r. Kolejne odcinki ukazywać się będą na stronie internetowej archiwum.radiopik.pl

do góry