Nawigacja

Aktualności

VIII Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” – Gdynia, 28 września – 1 października

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na VIII Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, który odbędzie się w Gdyni od 28 września do 1 października 2016 r.

Festiwal jest filmową podróżą po współczesnej historii Polski. Jego głównym celem jest pokazanie sylwetek i dziedzictwa członków podziemia niepodległościowego, opozycji demokratycznej i wszystkich pozostałych form sprzeciwu wobec komunistycznego zniewolenia.

W ramach czterodniowego cyklu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Festiwal zaszczycą swoją obecnością m.in. żołnierze gen. Władysława Andersa i gen. Stanisława Maczka, a także ich dzieci: Anna Maria Anders i Andrzej Maczek.

W trakcie Festiwalu przewidziano koncerty gwiazd muzyki: w tym roku będzie to jazzmanka Grażyna Auguścik, związana od wielu lat z Chicago czy węgierski zespół Hungarica.

Dla młodzieży przygotowany został projekt artystyczny „Młodzi dla Historii”. Odbędzie się on pod hasłem „Polska droga do wolności w latach 1939-1989” i obejmie warsztaty z twórcami, koncerty gwiazd muzyki jazzowej, rocka i poezji śpiewanej.

Jednym z głównych wydarzeń Festiwalu będzie PITCHING FORUM. Jego uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed gronem redaktorów zamawiających z Telewizji Publicznej (TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura), telewizji Fokus TV, a także przed przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych czy Muzeum Historii Polski.

Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” objęty został patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Instytut Pamięci Narodowej jest partnerem wydarzenia. Zapraszamy wszystkich gości do naszego stoiska, w którym zaprezentujemy ofertę edukacyjną i wydawniczą.

Szczegółowe informacje o bogatym programie wydarzenia dostępne są na stronie internetowej VIII Festiwalu NNW.


28 września – 1 października 2016 (środa – sobota)
Gdyńskie Centrum Filmowe (Plac Grunwaldzki 2)
Muzeum Miasta Gdynia (ul. Zawiszy Czarnego 1)

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry