Nawigacja

Aktualności

„Polacy Gdańskich Wyżyn – Historyczny Rajd Rowerowy” – Pruszcz Gdański – Graniczna Wieś, 10 września 2016

  • Miejsca, przez które przejeżdżają rowerzyści

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza udziału w rajdzie rowerowym pt. „Polacy Gdańskich Wyżyn – Historyczny Rajd Rowerowy”.

Głównym celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych Powiatu Gdańskiego połączona z edukacją historyczną. Na trasie rajdu znajdą się bowiem lokalizacje związane z życiem Polaków mieszkających na terenach Wolnego Miasta Gdańsk (1920–1939). Chcemy zaznajomić uczestników rajdu z ciekawymi biografiami m.in. takich osób jak: Alf Liczmański – działacz polonijny i harcmistrz, a także Brunon Gregorkiewicz – powstaniec wielkopolski, działacz Macierzy Szkolnej. Dodatkową atrakcją imprezie będzie wystawa historyczna użyczona przez Instytut Pamięci Narodowej, natomiast po zakończeniu przejazdu (ok. godz. 16.00), odbędzie się konkurs tematyczny z ciekawymi nagrodami.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Juszkowo – Straszyn – Goszyn – Bielkowo – Pręgowo – Domachowo – Mierzeszyn – Zaskoczyn – Czerniewo – Ełganowo – Graniczna Wieś. W porze obiadowej na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek. Całość trasy to około 45 km po drogach asfaltowych, leśnych oraz szutrowych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów. Do udziału zapraszamy więc doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku zycia. W ramach rajdu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. pamiątkowa koszulka.


Termin: 10 września 2016 (sobota), start o godz. 8.00
Miejsce startowe: parking przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej)

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie pocztą elektroniczną na adres poczta@traugutt.org w terminie 20 sierpnia - 31 sierpnia 2016 r. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. W mailu prosimy o podanie rozmiaru koszulki, informacji o prefereowanym posiłku (możliwa jest opcja wegetariańska) i o chęci skorzystania z transportu uczestnika wraz z rowerem z miejsca zakończenia rajdu do Dworca PKP Pruszcz Gdański. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Polacy Gdańskich Wyżyn - Historyczny Rajd Rowerowy to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Traugutt org w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Gdańskiego w roku 2016 pod nazwą „Zorganizowanie imprezy turystycznej promującej walory turystyczne Powiatu Gdańskiego”.

Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Traugutt org
  • Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim

Partnerzy wydarzenia:

  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku
  • Dom Pomocy Społecznej w Zaskoczynie
  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich
  • Bar Zacisze z Pruszcza Gdańskiego
do góry