Nawigacja

Aktualności

Wygład dr. Macieja Korkucia „Dekomunizacja na Pomorzu”. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście – Gdańsk, 5 września 2016

  • Prof. Mirosław Golon (L) i dr Maciej Korkuć
  • Miejsce: Sala Konferencyjna im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila”

5 września br. gościliśmy pierwszy raz po wakacyjnej przerwie uczestników Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście. Wykład poświęcony dekomunizacji przedstawił dr Maciej Korkuć, naczelnik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Oddziału IPN w Krakowie.

Problematyka spotkania była nawiązywała do ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, której poświęcona była odbywająca się tego samego dnia konferencja dla działaczy samorządowych.

Dr Maciej Korkuć (ur. 1968) – polski historyk, Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie, pełnomocnik Prezesa IPN ds. dekomunizacji. Jest absolwentem Historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w historii najnowszej, jest autorem wielu książek i artykułów poświęconych dziejom Polski w XX wieku. Napisał m.in: Józef Kuraś „Ogień”. Podhalańska wojna 1939–­1945, Zostańcie wierni tylko Polsce… Niepodległościowe oddziały partyzanckie w Krakowskiem.

Na kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście zapraszamy w październiku. Naszym gościem będzie Tomasz Sommer.

 

do góry