Nawigacja

Aktualności

„O polskiej polityce historycznej”. Spotkanie Klubu Historycznego gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście z prof. Andrzejem Nowakiem – Gdańsk, 9 maja 2016

  • Z lewej: prof. Mirosław Golon, Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku
  • Z lewej: prof. Mirosław Golon, Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku
  • Miejsce: Sala Konferencyjno-Wystawowa im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila"
  • Miejsce: Sala Konferencyjno-Wystawowa im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila"
Event Name „O polskiej polityce historycznej”. Spotkanie Klubu Historycznego gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście z prof. Andrzejem Nowakiem – Gdańsk, 9 maja 2016
Start Date 9th May 2016 9:20am
End Date 9th May 2016 9:20am
Duration N/A
Description

9 maja br. w Sali Konferencyjno-Wystawowej im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” odbyło się spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem. Prelegent opowiedział o problematyce polskiej polityki historycznej. W tematykę spotkania wprowadził prof. Mirosław Golon, Dyrektor gdańskiego Oddziału IPN. Na spotkaniu obecnych było kilkudziesięciu gości, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Zapraszamy (jeszcze w maju) na kolejne spotkania z ciekawymi wykładami organizowanymi w ramach Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście w siedzibie Oddziału IPN w Gdańsku.

***

Prof. Andrzej Nowak – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN. Badacz i popularyzator najnowszej historii Polski, znawca stosunków polsko-rosyjskich, sowietolog. Teoretyk i praktyk polskiej polityki historycznej. W latach osiemdziesiątych działacz NZS i podziemnej opozycji. Wieloletni redaktor naczelny czasopisma „Arcana”. Członek Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Od kilku lat pracuje nad autorską historią Polski (Dzieje Polski), której dwa pierwsze tomy już się ukazały: Skąd nasz ród (2014) i Od rozbicia do nowej Polski (2015).

do góry