Nawigacja

Aktualności

II Słupski Festiwal Historyczny – 6–7 maja 2016

Event Name II Słupski Festiwal Historyczny – 6–7 maja 2016
Start Date 6th May 2016 2:43pm
End Date 7th May 2016 2:43pm
Duration 1 day
Description

W dniach 6–7 maja br. odbył się II Słupski Festiwal Historyczny. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce w murach Akademii Pomorskiej w Słupsku na Wydziale Filologiczno-Historycznym. Dokonał go prof. dr hab. Roman Drozd.

Gdański Oddział IPN gościł na festiwalu po raz pierwszy. Dla naszych gości przygotowaliśmy: wystawę „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”, wystawę „Polska Walcząca”, naszą „podziemną drukarnię” a także stoisko z grami i publikacjami IPN. Szczególnym powodzeniem cieszyła się „podziemna drukarnia”. Jej tajniki objaśniała (w nawiązaniu do nielegalnej działalności niepodległościowej z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych) Agnieszka Gumińska z Referatu Edukacji Historycznej.

Drugiego dnia organizatorzy przewidzieli pokaz rekonstrukcji historycznych. II Słupski Festiwal Historyczny jest młodym, rozwijającym się wydarzeniem, które przyciągać będzie coraz więcej atrakcji naukowych i popularnonaukowych z regionu.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Historyków oraz Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku był partnerem festiwalu.

do góry