Nawigacja

Aktualności

Uroczyste otwarcie nowej siedziby gdańskiego oddziału IPN – 9 grudnia 2015

  • Uroczystość poprowadził dr Karol Nawrocki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku
  • Przemówienie dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku, prof. Mirosława Golona

9 grudnia br. odbyło się otwarcie nowej siedziby gdańskiego oddziału IPN przy al. Grunwaldzkiej 216. Uroczystość otworzył dyrektor oddziału, prof. Mirosław Golon, który w przemówieniu podkreślił:

W tej chwili mamy możliwość funkcjonowania w jednej siedzibie i to nie dla naszej wygody, ale dla Państwa: dla instytucji, z którymi współpracujemy, a szczególnie dla mieszkańców.

Wśród gości obecny był prezes IPN dr Łukasz Kamiński, który podziękował pracownikom oddziału i regionalnym instytucjom za 15 lat owocnej współpracy. Następnie poświęcenia siedziby dokonał metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. 

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz samorządowych Miasta Gdańska, wielu placówek kulturalnych (m.in. Muzeum II Wojny Światowej i Europejskiego Centrum Solidarności), a także dziennikarzy. Obecni byli również kombatanci, w tym kapitan Władysław Dobrowolski.

Gdański oddział IPN przeprowadził się do nowej siedziby w listopadzie. Wcześniej funkcjonował w czterech oddalonych od siebie lokalizacjach w Gdańsku i Gdyni.

do góry