Nawigacja

Aktualności

Ogłoszenie wyników 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej – Gdańsk, 13 kwietnia 2015

  • Aleksandra Klimont-Bodzińska. Wicedyrektor Gabinetu Marszałka Sejmu RP
  • Wręczenie nagród przez Prezesa IPN
  • Miejsce: Dwór Prawdziwca w gdańskim Jelitkowie

13 kwietnia br. w Dworze Prawdziwca w gdańskim Jelitkowie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Organizatorów, patronów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej reprezentowali: prof. dr hab. Jan Szymczak, Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego; Aleksandra Klimont-Bodzińska, wicedyrektor Gabinetu Marszałka Sejmu RP; Jan Morwiński, Dyrektor Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu. Instytut Pamięci Narodowej był partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Na uroczystości IPN reprezentował Prezes IPN dr Łukasz Kamiński oraz Dyrektor Gdańskiego Oddziału IPN prof. Mirosław Golon.

Wydarzenie uświetnił list Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego, który odczytała Aleksandra Klimont-Bodzińska. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Prezes IPN dr Łukasz Kamiński, który zachęcał młodzież, aby inspirowała się dokonaniami przeszłych pokoleń.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników Olimpiady i wręczenie nagród. Najwyższą liczbę punktów zdobyła Anna Latuszek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Wśród wręczających nagrody i wyróżnienia byli prof. dr hab. Jan Szymczak oraz Prezes IPN, dr Łukasz Kamiński, który przekazał nagrodę zwycięzcy konkursu wiedzy o historii XX wieku, którym został Wojciech Marcinkowski z I LO w Zielonej Górze.


Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów odbywających się Polsce. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Realizowana jest dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Instytut Pamięci Narodowej już po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Pracownicy OBEP IPN w Gdańsku wspomagają pracę komisji konkursowej, a wszyscy finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują nagrody w postaci pakietów książek i gier wydanych przez IPN. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

Dodatkowe zdjęcia wydarzenie na profilu Facebook Oddziału IPN w Gdańsku.

do góry