Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny „Polak Mały” w przedszkolach – Gdańsk, marzec 2015

  • Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku
  • Pokaz filmu animowanego „Polskie symbole narodowe” w Zespole Szkół w Trumiejkach
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa w Kolonii (pow. kartuski)

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza przedszkola do udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym „Polak Mały”. Dzięki połączeniu różnych form przekazu multimedialnego (dźwięk, film animowany) jak i zabawy (gry, puzzle) dzieci uczą się historii Polski, poznają godło, hymn i symbole narodowe naszej Ojczyzny. Celem projektu jest nie tylko przekazanie wiedzy rozpoczynającym edukację maluchom, lecz także rozbudzenie ich ciekawości oraz początek kształtowania patriotycznej postawy.

Zajęcia prowadzone są całkowicie bezpłatnie przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Trwają od 30 do 90 minut w grupach od 10 do 30 osób. Wszystkie materiały również dostarczane są przez IPN.

Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród placówek przedszkolnych. Począwszy od 1 marca br. zrealizowano je w pięciu miejscowościach na terenie gdańskiego oddziału IPN, w kolejce oczekuje już kolejnych (blisko 50) przedszkoli.

Pomysłodawcą projektu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Począwszy od lata ubiegłego roku program wzbogaca się o kolejne elementy. Najnowszym z nich jest gra i puzzle „Polak Mały” przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia w nieco zmodyfikowanej formie realizowane są również w szkołach podstawowych.

Wszelkich informacji na temat zajęć oraz programu udzieli prowadzący je pracownik Referatu Edukacji IPN w Gdańsku Artur Chomicz (tel. 694 156 947).

do góry