Nawigacja

Aktualności

Wykład Piotra Brzezińskiego „Ostatni bój PZPR. Koniec partii komunistycznej w Polsce. Wybrane aspekty” (Klub Historyczny im. gen. „Grota” w Bydgoszczy) – Bydgoszcz, 22 stycznia 2015

22 stycznia br. (w czwartek), o godz. 17.00, rozpocznie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1) spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy. Gościem Klubu będzie Piotr Brzeziński, który przedstawi wykład „Ostatni bój PZPR. Koniec partii komunistycznej w Polsce. Wybrane aspekty”. Prelegent skupi się na ostatnim roku istnienia partii – od rozmów przy „okrągłym stole” do rozwiązania PZPR. Zreferuje najnowszy stan badań oraz poruszy m.in. sprawę niszczenia akt partyjnych i „pożyczki moskiewskiej”. 

***

Piotr Brzeziński – pracownik Referatu Badań Naukowych IPN w Gdańsku, autor książki „Zapomniani dygnitarze. Pierwsi sekretarze Komitetu Wojewódzkiego PPR/PZPR w Gdańsku w latach 1945–1990. Szkice biograficzne”. Specjalizuje się w historii PPR/PZPR na Pomorzu.

***

Organizatorem spotkania jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku Delegatura w Bydgoszczy. Spotkanie odbywa się w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy. Patronem medialnym spotkania jest Polskie Radio PiK.

Informacje o spotkaniu także na stronach Facebook Klubu gen. „Grota” w Bydgoszczy oraz Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry