Nawigacja

Aktualności

Koncert Andrzeja Kołakowskiego (Klub Historyczny im. gen. „Grota” w Trójmieście) – Gdańsk, 18 listopada 2014

18 listopada br. (we wtorek) rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35) koncert Andrzeja Kołakowskiego.

***

Koncert, na który Państwa zapraszamy, dedykowany jest ludziom, którzy zdecydowali się służyć Polsce „aż do ofiary życia swego". Przekazane im przez ojców umiłowanie wolności uzdolniło ich do najwyższych ofiar. Podejmując walkę z sowieckim okupantem, nie tylko wypełniali żołnierski obowiązek, ale przede wszystkim dawali świadectwo wierności Bogu, Ojczyźnie – temu wszystkiemu, w co wierzyli i o co walczyli. Choć dla współczesnego pokolenia Polaków mogliby być wzorem, III RP nie wznosi im pomników, a każda próba nadania ich imienia ulicy, rondu, placowi, spotyka się z oporem środowisk postkomunistycznych. Andrzej Kołakowski wznosi im pomniki ze słów. W pieśniach własnego autorstwa nie tylko przypomina postacie wybitnych oficerów podziemia antykomunistycznego, epizody z walk o niepodległość, ale przede wszystkim chce obudzić ducha, który niegdyś uczynił Polaków wielkim narodem. Koncertując w Polsce i za granicą (USA, Australia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania) stara się przekazywać to, co otrzymał. Jak mu to wychodzi? Zobaczą Państwo sami…

Andrzej Kołakowski (ur. 1964) – bard, poeta, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej.

***

Spotkanie odbywa się w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Trójmieście.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek.

Organizatorzy spotkania: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Pliki do pobrania

do góry