Nawigacja

Aktualności

Prezentacja wystawy „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu...« Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego” – Gdańsk, 5 listopada 2014 – 6 stycznia 2015

  • Miejsce: Długi Targ, Gdańsk

W dniach 5 listopada 2014 – 6 stycznia 2015 na Długim Targu w Gdańsku prezentowana jest wystawa „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu...« Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego". Ekspozycja prezentuje wyniki prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956" oraz Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów (PBGOT). Wystawa przygotowana została przez szczeciński oddział IPN i po raz pierwszy tam zaprezentowana 18 września br. w czasie XIX Powszechnego Zjazdu Historyków.

Autorami wystawy są Milena Bykowska z Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, Grzegorz Czapski i dr Paweł Skubisz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie. Autorami grafik są Krzysztof Drumiński i Jakub Walkowicz z firmy 2code.

***

Organizatorem prezentacji wystawy jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry