Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Nasz duszpasterz i my. Ks. Jerzy Popiełuszko w fotografiach i wspomnieniach Jerzego Szóstki” – Bydgoszcz, 24 października – 5 listopada 2014

Od 24 października do 5 listopada br. w kościele pod wezwaniem Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy (ul. ks. J. Popiełuszki 3) prezentowana jest wystawa Nasz duszpasterz i my. Ks. Jerzy Popiełuszko w fotografiach i wspomnieniach Jerzego Szóstki.

Wystawa powstała na podstawie wspomnień i zdjęć, które zgromadził jeden z najbliższych współpracowników ks. Jerzego Popiełuszki – Jerzy Lech Szóstko. Przedstawia sylwetkę kapłana „Solidarności" i jego działalność, ukazuje ludzi skupionych wokół żoliborskiego kościoła po śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, mozolne budowanie pamięci o kapłanie i pielęgnowanie dziedzictwa jego idei.

Wystawa otwarta została po raz pierwszy 15 października 2009 r. na placu im. Jana Pawła II w Białymstoku podczas obrad XXIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność", połączonych z obchodami 25. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystościach wzięli wówczas udział członkowie najbliższej rodziny ks. Jerzego, m.in. matka Marianna, brat Józef i siostra Teresa.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

do góry