Nawigacja

Aktualności

Spotkanie autorskie i dyskusja o książce Piotra Brzezińskiego „Zapomniani dygnitarze…” – Gdynia, 24 października 2014

  • Piotr Brzeziński w trakcie podpisywania swojej publikacji. Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni.
  • Spotkanie otworzył dr hab. Grzegorz Berendt z pionu naukowego gdańskiego oddziału IPN.
  • Goście spotkania

24 października br. odbyło się w Muzeum Miasta Gdyni spotkanie autorskie i dyskusja o książce Piotra Brzezińskiego Zapomniani dygnitarze. Pierwsi sekretarze Komitetu Wojewódzkiego PPR/PZPR w Gdańsku w latach 1945–1990. Szkice biograficzne. Obok autora wzięli w niej udział dr hab. prof. UG Grzegorz Berendt (UG, IPN Gdańsk) i dr Daniel Wicenty (UG, IPN Gdańsk).

W trakcie dyskusji zarówno prelegenci, jak i goście poruszali zagadnienia dotyczące biografii poszczególnych sekretarzy. Padały pytania odnoście do rozliczenia zbrodni komunistycznych, stopy życiowej członków partii czy polityki społecznej prowadzonej w okresie PRL. Autor opowiedział również o refleksjach, jakie towarzyszyły mu w trakcie spotkań z żyjącymi świadkami historii.

W spotkaniu wzięło udział ponad czterdzieści osób. Na gości czekał mały poczęstunek oraz możliwość nabycia publikacji IPN w promocyjnej cenie.

Organizatorami spotkania były Muzeum Miasta Gdynia oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Książka uzyskała III miejsce w kategorii opracowania naukowe i eseje w czasie XV Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2014. We wrześniu br. została nominowana do konkursu na Książkę Historyczną Roku.

Pliki do pobrania

do góry