Nawigacja

Aktualności

Rajd Pieszy Wilczym Tropem Wyklętych – Toruń-Wilcze Kąty, 26–28 września 2014

W dniach 26–28 września br. (piątek-niedziela) odbędzie się Rajd Pieszy Wilczym Tropem Wyklętych. Rajd, który rozpocznie się w Toruniu o godz. 9.00, ma charakter zespołowej gry patrolowej. Uczestnicy (zgrupowani w patrole) przemierzają wyznaczoną trasę wcielając się jeden z oddziałów podziemia niepodległościowego. Baza rajdu znajduje się wśród borów bydgoskich, nieopodal królowej Polskich rzek, Wisły, w siedlisku Wilcze Kąty.

***

Rajd Wilczym Tropem Wyklętych to impreza historyczna skierowana do młodego odbiorcy, mająca na celu przybliżenie uczestnikom problematyki partyzantki antykomunistycznej. Idea rajdu narodziła się w środowiskach patriotycznych z powiatu toruńskiego w 2013 roku. Rok 2013 był poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Rajdy tego typu cieszą się wielką popularnością i odgrywają ważna rolę w przekazywaniu historii młodemu pokoleniu.

Poprzez rajd chcemy pokazać młodym uczestnikom, że zabawa w „świetlika", nauka posługiwania się mapą, alfabet Morse'a oraz praca w zespole nie są nudne i nic nie warte, lecz owocują w przyszłości.

Na rajdzie czeka wiele atrakcji, które będą przez uczestników zapamiętane i zapewne skłonią ich do ponownego uczestnictwa w rajdzie w kolejnym roku. Ważną informacją jest to, że impreza jest bezpłatna – czyli nie ma wpisowego, a jedyny koszt, jaki ponosi uczestnik, to przejazd z miejsca koncentracji na trasę rajdu (maksymalnie 7 zł 50 gr).

***

Głównym organizatorem Rajdu jest Fundacja im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki" Niezłomni. Jedną z instytucji wspierających jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy. Pełny opis Rajdu, lista organizacji wspierających oraz patronów medialnych znajduje się na stronie organizatora oraz w załączonych materiałach promocyjnych.

Każdy partol chcący uczestniczyć w naszym rajdzie winien wypełnić kartę zgłoszeniową patrolu, która dostępna jest pod adresem www.rajdniezlomni.pl i przesłać ją pocztą elektroniczną na adres rajd@fundacjaniezlomni.pl. O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. W razie pytań można dzwonić pod numer: +48 509927917.

Pliki do pobrania

do góry