Nawigacja

Aktualności

Wykład Jana Daniluka „Wojsko na Dolnym Mieście” – Gdańsk, 8 maja 2014

8 maja br. (w czwartek) o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego, przy ul. Śluza 6 w Gdańsku, rozpocznie się wykład pt. Wojsko na Dolnym Mieście. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Opowiadacze Historii. Wystąpi Jan Daniluk, historyk z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i doktorant na Uniwersytecie Gdańskim, zajmujący się głównie badaniem historii Gdańska w XIX i XX w. (do 1945 r.), Pomorza Nadwiślańskiego i Kujaw w latach II wojny światowej oraz niemieckiego aparatu policyjnego i SS doby III Rzeszy.

Tegoroczna edycja Opowiadaczy Historii, trzecia z rzędu (po Zaspie oraz Biskupiej Górce), dotyczy Dolnego Miasta. To cykl spotkań z mieszkańcami – bohaterami tej dzielnicy oraz osobami związanymi zawodowo lub emocjonalnie z tą częścią Gdańska. Celem tych spotkań jest nie tylko przybliżenie społeczności lokalnej niezwykle ciekawej przeszłości miejsca, w którym żyją, ale także ożywienie życia społecznego dzielnicy, budowa lokalnej tożsamości oraz promocja Dolnego Miasta w oparciu o takie elementy jak historia, sztuka i rekreacja. Spotkania przyjmują formę wykładów lub spacerów. Program „Opowiadaczy Historii" dostępny m. in. na stronie Instytutu Kultury Miejskiej.

Organizatorem cyklu spotkań jest Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej i „Opowiadacze Historii", partnerem zaś Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku. Patronat nad cyklem objęły Polska Dziennik Bałtycki, portale Trójmiasto.pl, Historia.org.pl i iBedeker, a także Radio Gdańsk.

Wstęp wolny, zapraszamy!

do góry