Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Służby specjalne II Rzeczypospolitej 1918–1939. Blaski i cienie” – Słupsk, 8–30 kwietnia 2014

  • Przybyłych na otwarcie wystawy wita prodziekan Wydziału Fil.-Hist. Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. Daniel Kalinowski
  • Prof. Wojciech Skóra podczas krótkiego przemówienia na temat dziejów polskiego wywiadu zaprezentował też jedną z publikacji wydanych przez IPN

W dniu 8 kwietnia br. w sali Rady Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyło się otwarcie wystawy pn. „Służby specjalne II Rzeczypospolitej 1918–1939. Blaski i cienie", przygotowanej przez Centralny Ośrodek Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota" w Emowie przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej.

Wystawę otworzył prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. Daniel Kalinowski. Prof. Wojciech Skóra (AP w Słupsku) wygłosił krótki wykład na temat dziejów polskiego wywiadu. Parę słów na temat wystawy oraz wywiadu dla mediów udzielił pracownik pionu naukowego IPN w Gdańsku Jan Daniluk.

Wystawę, która po raz pierwszy gości na Pomorzu, można oglądać do końca kwietnia w holu Wydziału Filologiczno-Historycznego AP przy ul. Arciszewskiego 22a w Słupsku, w godz. 8:00–16:00.

Wstęp wolny.

do góry