Nawigacja

Aktualności

Wizyta Grupy Historycznej Zgrupowanie Radosław na Pomorzu Gdańskim – Gdańsk, 27–29 marca 2014

  • Członkowie Grupy Historycznej Zgrupowania Radosław
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 58 w Gdańsku
  • Prezentacja uzbrojenia w Szkole Podstawowej Nr 58 w Gdańsku

W dniach 27–29 marca br. na zaproszenie gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przyjechała do lokalnych szkół Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław. Celem zaproszenia było uczczenie zbliżającej się 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W czasie trzydniowej wizyty Grupa odwiedziła siedem szkół: Amerykańską Szkołę Podstawową, Szkołę Podstawową Nr 34 w Gdyni, Szkołę Podstawową Nr 26 w Gdyni, Szkołę Podstawową Nr 58 w Gdańsku, Zespół Szkół Melioracyjnych w Gdańsku, Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Szkołę Podstawową we Wocławach, a także parafię pw. Chrystusa Króla w Gdańsku.

Członkowie Grupy wygłosili w szkołach prelekcje historyczne i zademonstrowali powstańcze uzbrojenie. Na terenie parafii pw. Chrystusa Króla odbył się pokaz otwarty dla mieszkańców dzielnicy Siedlce w Gdańsku. Wizyta Grupy spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem uczniów.

Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław rozpoczęła działalność w 2008 r. Celem Grupy jest przybliżenie historii Zgrupowania Radosław i jego działalności bojowej w czasie Powstania Warszawskiego.

Organizatorem wizyty był pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

do góry