Nawigacja

Aktualności

XXII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów – Gdańsk, 2–6 kwietnia 2014

W dniach od 2 do 6 kwietnia 2014 r. obraduje w Gdańsku XXII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów. Gospodarzem tegorocznej edycji Zjazdu został (już po raz trzeci w historii tej imprezy) Uniwersytet Gdański. Organizatorem głównym jest Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego, zaś wśród patronów znalazło się m.in. Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów to nie tylko największa konferencja studentów historii, ale też jedna z największych cyklicznych konferencji studenckich w Polsce.

W tegorocznej edycji bierze udział ponad 320 referentów z aż 27 ośrodków akademickich i instytucji, w tym także z zagranicy. Referaty będą wygłaszane w czwartek, piątek i sobotę (3–5 kwietnia).

Wśród referentów jest także dwóch pracowników pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN: Jan Daniluk oraz Piotr Brzeziński. Obaj wystąpią w ramach tzw. panelu eksperckiego, gdzie występują absolwenci związani zawodowo z historią (podobne panele prowadzić będą np. niektóre muzea).

4 kwietnia (piątek) – tzw. panel ekspercki OBEP IPN Gdańsk

  • 10.45–11.00  Jan Daniluk, Uciekinierzy z obozów jenieckich na Pomorzu Nadwiślańskim i Kujawach w latach 1939–1945
  • 11.00–11.15  Piotr Brzeziński, Wartość historyczna dzienników i wspomnień byłych działaczy PZPR na przykładzie wybranych prac Jana Ptasińskiego, Wojciecha Jaruzelskiego i Mieczysława Rakowskiego

Na wszystkie referaty wstęp wolny. Pełny program XXII OZHS znajdą Państwo poniżej, zaś szczegółowe informacji o Zjeździe na stronie organizatora.

Zapraszamy!

do góry