Nawigacja

Aktualności

Akcja ulotkowa z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Gdańsk i Gdynia, 1 marca 2014

1 marca br. już po raz czwarty z rzędu obchodzone będzie święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej organizuje na ulicach Gdańska i Gdyni akcję ulotkową, która ma przypomnieć mieszkańcom, kim byli żołnierze, którzy z bronią w ręku postanowili kontynuować po II wojnie światowej (zapoczątkowaną jeszcze w 1944 r.) walkę o niepodległą i suwerenną Polskę.

W wytypowanych miejscach w Gdańsku i Gdyni młodzież trójmiejskich szkół będzie rozdawać przechodniom specjalnie przygotowane na 1 marca ulotki informacyjne. Osoby biorące udział w akcji będzie można łatwo rozpoznać dzięki noszonym przez nich koszulkom z podobiznami wybranych „Żołnierzy Niezłomnych".

W Gdańsku akcja organizowana jest przez Instytut Pamięci Narodowej wspólnie ze szkołami „Lingwista-Oświata". W Gdyni głównym organizatorem jest Fundacja „Pomorska Inicjatywa Historyczna".

Zapraszamy!

Gdańsk – godz. 12.00-13.00

  • okolice Centrum Handlowego Madison, ul. Długa oraz Długi Targ

Gdynia – godz. 15.00-16.30

  • trasa marszu „Gdynianie «Żołnierzom Wyklętym»" (początek na placu Kaszubskim, koniec zaś pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego)
do góry