Nawigacja

Aktualności

Promocja książki Anny Dobrowolskiej „Fotograf z Auschwitz” (spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota” w Bydgoszczy) – Bydgoszcz, 23 stycznia 2014

23 stycznia br. (w czwartek) w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiej w Bydgoszczy, przy ul. Jezuickiej 1, rozpocznie się o godz. 17.00 promocja książki Anny Dobrowolskiej pt. „Fotograf z Auschwitz".

„Fotograf z Auschwitz" to wspomnienia więźnia obozu Auschwitz Birkenau Wilhelma Brasse, który podczas pobytu w obozie pracował jako fotograf. Wszystko to, co widział – najpierw przy naciskaniu migawki aparatu, a potem w ciemni, gdzie te same obrazy musiał jeszcze analizować – odcisnęło na nim tak duże piętno, że po wojnie już nigdy nie wziął aparatu do rąk. Historię głównego bohatera uzupełniają narracje współwięźniów, wybrane z zasobów archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau. Wspomnienia Wilhelma Brasse zostały bogato zilustrowane fotografiami jego autorstwa. Książka poprzez swoją oprawę graficzną staje się po części swoistym albumem fotograficznym.

W trakcie bydgoskiej promocji zostanie wyświetlony także film „Portrecista", poświęcony bohaterowi książki, Wilhelmowi Brasse. W trakcie spotkania, zorganizowanego w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Bydgoszczy, będzie można także zakupić prezentowaną publikację.

Organizatorem spotkania jest pion edukacyjno-naukowy Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy.

Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!

do góry