Nawigacja

Aktualności

2. Targi „Gra i Zabawa” połączone z Trójmiejskimi Spotkaniami Gier Planszowych „Gramy” – Gdańsk, 16–17 listopada 2013

  • Bitwa o Anglię trwa... (wielkoformatowa wersja gry „303")
  • W rozgrywki angażowały się całe rodziny

W weekend 16–17  listopada br. odbyły się w Gdańsku 2. Targi „Gra i Zabawa", w ramach których zorganizowane zostały kolejneTrójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi , czyli Festiwal „Gramy".

To wspólne przedsięwzięcie było pomorskim świętem miłośników gier w każdym wieku, integrującym w jednym miejscu i czasie różne projektu z zakresu rozrywki, hobby i edukacji. Edycja z 2012 r. spotkała się z ogromnym zainteresowaniem blisko pięciotysięcznej publiczności. W tym roku targom i festiwalowi towarzyszył szereg wydarzeń specjalnych, bogaty program edukacyjno-rozrywkowy, rozgrywki, turnieje oraz konkursy z nagrodami.

Wśród partnerów imprezy znalazł się także gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Pracownicy pionu edukacyjnego gdańskiego IPN byli obecni przez cały czas trwania imprezy. Na wydzielonym stanowisku prezentowali historyczne edukacyjne gry planszowe, jakie w ciągu minionych czterech lat wydał IPN, w tym najnowszą grę „111. Alarm dla Warszawy". Największą popularnością cieszyła się gra „ZnajZnak", a także wielkoformatowa wersja gry wojennej „303. Bitwa o Anglię".

do góry